ARHIV e-NOVIC:
90 dni 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Velenjski jamarji vabijo v jamarsko šolo

Velenjski jamarji vabijo v jamarsko šolo (do 31 let brezplačno!!!)

Si ljubitelj narave?
Si želiš videti neturistične jame?
Rad raziskuješ neznan svet?
Te zanimajo kraški pojavi?
Te zanima geografija, geologija, biologija?
Si želiš stopiti tja, kamor še ni stopila človeška noga?
Rad fotografiraš? Si navdušen nad športi v naravi?
Si rad v dobri družbi? Si želiš na odprave v tujino? Rad taboriš v naravi?

Če si na vsaj nekaj vprašanj odgovoril pritrdilno, te vabimo, da se udeležiš jamarske šole.

Več o jamarski šoli najdete pod VEČ!

Štajerska, Koroška, 22.02.2009 ... Mojca Hribernik

Velenjski jamarji vabimo v jamarsko šolo

Jamarska šola bo obsegala nekaj predavanj ter veliko praktičnega dela na terenu. V okviru jamarske šole bomo organizirali tudi večdnevni raziskovalni tabor predvidoma na območju visokogorskega krasa.

Predavanja bodo potekala v jamarski koči v Hudi luknji.
Terensko delo bo potekalo v okolici Velenja, na območju Zgornje in Spodnje Savinjske doline, Kozjanskem, Posavskem hribovju pa tudi drugod po Sloveniji.

Uspešni tečajniki se bodo lahko udeležili tudi jamarske odprave v tujino.

Jamarska šola je za mlade do 31 let brezplačna. Brezplačna je tudi izposoja jamarske opreme. Pogoj je aktivno sodelovanje v jamarski šoli in ostalih aktivnostih jamarskega kluba.

Tečaj bo potekal večinoma ob vikendih in praznikih. Primeren je za vse ne glede na predznanje, izobrazbo, spol, starost. Važna je le ljubezen do narave.

Zakaj se je pametno udeležiti jamarske šole:
ker je veliko terenskega dela, ker se boš naučil uporabljati GPS, kompas..., ker smo dobra družba, ker imaš rad naravo in gibanje v naravi.
Obenem pa je to odlična priložnost za seminarske, diplomske ... naloge, prakso (za geologe, geografe, biologe, zgodovinarje, sociologe, dijake…).
Teme, ki jih bomo obdelovali: kras, nastanek jam, kapnikov, varstvo kraških jam, jamarska tehnika, osnove prve pomoči, orientacija na terenu...
Študenti geografije, geologije... boste lahko v jamarskem klubu opravljali tudi prakso.

Več informacij na speleos.siga@gmail.com ali na 031/530 701 in www.speleos-siga.org .

Nekaj jamarskih utrinkov za vzpodbudo

Koroško Šaleški jamarski klub 'Speleos-Siga' Velenje

http://www.td-mislinja.si - Turistično društvo Mislinja